Хто є в OpenStreetMap?

Кожен, хто бере участь у створенні та розвитку OpenStreetMap, є частиною спільноти OSM. Існує також OpenStreetMap Foundation, зареєстрована некомерційна організація у Сполученому Королівстві, яка підтримує OpenStreetMap і забезпечує безперебійну роботу проєкту.

  • Учасники: люди, які додають або оновлюють дані на OpenStreetMap. Більшість із них – волонтери; деякі є працівниками гуманітарних місій або працюють у компаніях.

  • Споживачі даних: багато різних компаній, організацій, урядів, дослідників та окремих осіб використовують дані OpenStreetMap для різноманітних цілей: пересування та прокладання маршрутів, GPS та навігація, охорона здоров’я, планування міст, картографія, муніципальні служби, наукові дослідження, ГІС та інше. Деякі з користувачів даних OSM перелічено тут.

  • Розробники: програмісти, розробники та дизайнери, які використовують OpenStreetMap для створення таких інструментів, як рушії прокладання маршрутів, редагування та забезпечення якості даних, управління проєктами тощо.

  • Місцеві та регіональні спільноти: регіональні, національні, державні чи міські організації, які організовують редагування та заходи OpenStreetMap у своїх регіонах, деякі з них організовуються офіційно, інші збираються неформально. Багато з цих груп організовують власні конференції.

  • Гуманітарні групи: багато гуманітарних організацій створюють дані та використовують дані OpenStreetMap для підтримки своїх проєктів, для планування та підготовки, логістики чи реагування. Часто є мапери-волонтери, які допомагають оцифровувати зображення, а також люди, яки збирають дані на місцях і персонал, який перетворює ці дані на геопросторові набори даних.