Що таке Фундація OSM?

OpenStreetMap не є суворо керованим проєктом. Масова діяльність є ядром руху, і люди, які беруть участь в OpenStreetMap, користуються великою свободою. OpenStreetMap Foundation — це некомерційна організація, яка підтримує OpenStreetMap і забезпечує необхідну організаційну основу. Вона складається з кількох різних органів та груп.

  • Члени OSMF: учасники, які сплатили внески, щоб приєднатися до OpenStreetMap Foundation. Вони можуть голосувати на виборах членів Ради OpenStreetMap Foundation і висловлювати свої думки з питань її діяльності. Ви можете стати членом перейшовши за цим посиланням.

  • Члени правління OSMF: сім членів фундації з усього світу утворюють Правління OSMF, яке є ключовим органом управління OpenStreetMap Foundation.

  • Місцеві осередки: організації в певних країнах, які діють від імені OpenStreetMap Foundation, організовуючи такі заходи, як проєкти редагування OpenStreetMap, події та конференції у своїх регіонах. Місцеві осередки є офіційно зареєстрованими некомерційними організаціями. Зауважте, що в багатьох країнах немає офіційно створеного осередку, але відбувається активне редагування.

  • Робочі групи: групи, організовані OpenStreetMap Foundation, які займаються певними темами, як-от підтримка роботи з серверів OSM, розвʼязання проблем з даними, юридичними питаннями та питаннями ліцензування, ведення комунікацій щодо OpenStreetMap, організація щорічної конференції State of the Map та багато іншого.

  • Корпоративні учасники: корпоративні прибічники OpenStreetMap, які допомагають OpenStreetMap Foundation грошовими внесками. Ось додаткова інформація про те, як стати корпоративним членом.

  • Консультативна рада: група, яка надає поради Раді Фондації OSM, що складається з уповноважених представників Місцевих Осередків та золотих і платинових корпоративних членів.